Väggpendyl, empire
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
VÄGGPENDYL, empire, träskuren dekor, förgylld med polerat guld samt bemålad, i form av örn bärande draperat urhus, emaljerad urtavla med arabiska siffror, dragnyckel och pendel medföljer, höjd 141 cm, smärre dekorskador och lagningar, senare urverk och urtavla
PROVENIENS:
Operakällaren, Stockholm
Stopalo
2153
2019-12-10