Väggpendyl, empire

Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire
Väggpendyl, empire

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

VÄGGPENDYL, empire, träskuren dekor, förgylld med polerat guld samt bemålad, i form av örn bärande draperat urhus, emaljerad urtavla med arabiska siffror, dragnyckel och pendel medföljer, höjd 141 cm, smärre dekorskador och lagningar, senare urverk och urtavla

PROVENIENS:
Operakällaren, Stockholm
Stopalo

2153

2019-12-10