Arkiv

Klassiska - Page 22

Spegel, stockholmsarbete i rokoko

Pliang, sengustaviansk

Pliang, sengustaviansk

Bordsur, empire, Eduard Engelbrechten

Bordspendyl, parisarbete, Restauration

Ljusstakar, rokoko, av Fredrik Ahlman

Werner Sundblad, Vårstudie

Werner Sundblad, Vårstudie

Staty, 1800-tal

Staty, 1800-tal

Carlo Dolci, hans efterföljare, Artemisia

Urnor, 1800-talets andra hälft

Spelbord, rokoko, av Israel Millman

Madrid skola, ca 1700, Porträtt av nunna

Bordspendyl, Restauration

Bordspendyl, Restauration