Armlänstol, empire
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ARMLÄNSTOL, högklassigt arbete i empire, fanerad och massiv mahogny, träskuren dekor, uppsvängt rygglän, sköldformad ryggbricka med palmett, volutformade armlän, framben med lejonhuvuden och tassformade fotavslut, sabelformade bakben, sitthöjd 46 cm, obetydliga lagningar
81
2020-06-10