Bordslampor, Restauration
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, parisarbeten, Restauration, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad bas med kymation, volutformad dekor med växtornamentik, kannelerad pelare krönt av akantus, höjd 72 cm, bas med slitage, omarbetade kandelabrar
111
2020-06-10