Johan Krouthén, Gårdsmotiv med höns
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
JOHAN KROUTHÉN
1858-1932
Gårdsmotiv med höns
Signerad och daterad Johan Krouthén 1913. Olja på duk, 72 x 103,5 cm
PROVENIENS
Funnits i samma familjs ägo sedan 1960-talet, vidare i arv till nuvarande ägare
297
2020-06-10