Ljusstakar, empire
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
18 000-20 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, empire, brännförgylld och mörkpatinerad brons, parställda, fyrkantig fotplatta, runt postament med emblem av Apollons lyra och sittande gripar, krönt av sittande putti med horn, bladhölstrad ljuspipa, höjd 33,5 cm, slitage
35
2020-06-10