Robert Thegerström, Riddaren till Sanningens borg
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ROBERT THEGERSTRÖM
1857-1919
Riddaren till Sanningens borg
Olja på duk, 55 x 45 cm. Kvarlåtenskapsstämpel på baksidan "Från Rob.Thegerström sterbhus Elin Thegerström". Intyg på baksidan av konstnären hustru Elin Thegerström: "No 454 Riddaren på vägen till Sanningens borg, fantasi målad av Robert Thegerström intygas av Elin Thegerström".
PROVENIENS
Konstnären familj
315
2020-06-10