Simon de Vos, "Låt barnen komma till mig"
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
SIMON DE VOS
Antwerpen 1603-1676 Antwerpen
Låt barnen komma till mig
Rester av signatur "Simon me f. 164*"
Olja på koppar, 37 x 74 cm
EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris
PROVENIENS
Målningen köptes i antikhandel i Tallinn, Estland på 1930-talet och har sedan dess funnits i samma familjs ägo.
367
2020-06-10