Skåp, senempire
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
SKÅP, ett par, senempire, östersjöområdet, fanerade med mahogny och valnöt, krönet med akantusdekor i pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, vitrindörrar med spetsbågiga spröjs, öppningar med spegelinredning, inredning av hyllor och lådor, utdragbara avlastningsytor, nyckelbössningar av mässing, förgyllda låskistor i mässing, höjd 241, 47 x 51 cm, obetydliga skador och lagningar, spår av igensatta hål, senare fötter
84
2020-06-10