Sked silver 1600-tal
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
6 000-7 000 SEK
SKED, oidentifierad mästarstämpel, Sverige 1600-tal, bladet med graverat band, kronknopp med ringar, längd 13,5 cm, vikt 37 g, knoppens övre fasetterade del med ring möjligen senare
PROVENIENS
244
2020-06-10