Spegel, Louis XVI
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
SPEGEL, Louis XVI, sannolikt Danmark, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet krön med urna och blomsterfestonger, medaljong med profilporträtt med bandrosett och lagerfestong, nedre sargen med lagerkrans, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 154 x 64 cm, ställvisa lagningar och förstärkningar
77
2020-06-10