Spegel, omkring 1700
Klubbat för:
10200 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
SPEGEL, barock, träskuren dekor, framtagen äldre fragmentarisk förgyllning, ymnig dekor av akantus och blommor, kvicksilverfolierat glas, 89 x 54 cm, lagningar, smärre torrsprickor, retuscher
PROVENIENS:
Enligt uppgift Tidö slott
5
2020-06-10