Supkopp silver Ryssland
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
4 000-5 000 SEK
SUPKOPP, otydliga mästarstämplar, Moskva 1765, rund på låg fotring, punsad dekor med krönt kartusch och monogram, hänkel i form av slingrande orm, i botten infällt mynt från 1742, delvis förgylld, höjd 3,5 cm, vikt 38 g
246
2020-06-10