Trädgårdsskulptur, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, föreställande källnymf, signerad och daterad A. Franciski Roma 1874, skulpterad marmor, medföljer senare postament, höjd 81, totalt med postament 133,5 cm, lagningar, senare ytbehandling
131
2020-06-10