Bord, Italien omkring 1900
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
BORD, Italien omkring 1900, Laurentius Bonuccellis art, skiva av scagliola, inläggningar av spelkort, schackbräde och pjäser, tärningar och ströblomster, ställ i skulpterad carraramarmor med dekor av tassfötter och växtornamentik, faunhuvud i brons, höjd 76, 146 x 87 cm, smärre nagg, ställ med lagningar
1186
2020-12-09