Bruno Liljefors, Jägare vid Gärdsgård
Klubbat för:
85000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Jägare vid Gärdsgård
Signerad Bruno Liljefors. Olja på duk, 44 x 53,5 cm.
Intygad a tergo av Gustaf Jaensson (1898-1989), Chefskonservator på Nationalmuseum från 1921, Konstakademien från 1928 och hovkonservator från 1941
1554
2020-12-09