Casoletter, empire

Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire
Casoletter, empire

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

35 000-40 000 SEK

CASOLETTER, ett par, empire, sannolikt parisarbeten, förgylld och mörkpatinerad brons, postament med dekor av fleuronger och egyptiserande lejonmaskaron, krönt av urna med lagerhölstrad botten, hänklar i form av tupphuvuden, locket med roulettedekor, krönt av pinjekotte, höjd 31 cm, renoverade, slitage, spår av el

1124

2020-12-09