Conrad Carlman, Ung flicka med flätor och pojke
Klubbat för:
45000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
CONRAD CARLMAN
1891-1946
Ung flicka med flätor och pojke spelande aulos - 1 par
Signerade och daterade Con Carlman 1918 respektive CM 18. Bronspatinerad fritzi, höjd 118-119 cm
Ena gjutarmärkt Meyers Konstgjuteri, Stockholm
1473
2020-12-09