Eldhundar, 1800-talets första kvartal
Klubbat för:
6500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
ELDHUNDAR, ett par, empire, i den egyptiserande stilen, mörkpatinerad brons och polerad mässing, postament med fleuronger, liggande bevingade sfinxer, ställ i smidesjärn, höjd 25, längd 63 cm, ena med lagningar
1219
2020-12-09