Elias Martin, Landskap

Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap
Elias Martin, Landskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

10 000-12 000 SEK

ELIAS MARTIN
1739-1818
Hamnbild med båtar
Signerad EM. Tuschlavering på papper, 19 x 23 cm.

PROVENIENS
Friherre Eugène Hermelin. Noo, Knifsta, Uppland

UTSTÄLLD
Gamla mästateckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107

1491

2020-12-09