Elias Martin, Landskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
10 000-12 000 SEK
ELIAS MARTIN
1739-1818
Hamnbild med båtar
Signerad EM. Tuschlavering på papper, 19 x 23 cm.
PROVENIENS
Friherre Eugène Hermelin. Noo, Knifsta, Uppland
UTSTÄLLD
Gamla mästateckningar, Stenmans, Stockholm 1934, katalognr 107
1491
2020-12-09