Filippo Giuntotardi Vue de l´interieur du Pantheon
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-80 000 SEK
FILIPPO GIUNTOTARDI
Italien, Rom 1768-1831, tillskriven
Interiör från Pantheon, Rom / Vue de l'intérieur du Pantheon
Signerad Presso Filippo Giuntotardi. Akvarellerad och laverad pennteckning, 59,5 x 82 cm
Monterad i samtida mahognyram med förgylld dekor av kymationbård och hörnfleuronger
1638
2020-12-09