Glassköljare, 1800-talets början
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000-15 000 SEK
GLASSKÖLJARE, ett par, 1800-talets början, bemålad bleckplåt, krenelerad kant, dekor av bladslingar med vinlöv och druvklassar i guld mot svart botten, kortsidorna med hänklar, höjd 11, 27 x 19,5 cm, bruksslitage, färgbortfall
1161
2020-12-09