Ivar Arosenius, Hofbrauhaus, München
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
IVAR AROSENIUS
1878-1909
Hofbrauhaus, München
Akvarell och gouache på papper, 20 x 23,5 cm.
PROVENIENS:
Eva Arosenius, därefter i arv inom familjen
LITTERATUR:
Björn Fredlund: Ivar Arosenius, Stockholm 2009, avbildad och omnämnd sidan 101
1518
2020-12-09