Ivar Arosenius, Orientalisk backanal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
IVAR AROSENIUS
1878-1909
Orientaliskt backanal
Akvarell och blyerts på papper, 19 x 20 cm.
PROVENIENS:
Eva Arosenius, därefter i arv inom familjen
UTSTÄLLD:
Ivar Arosenius, Göteborgs Konstmuseum, 2010
Ivar Arosenius, Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm 2010
1519
2020-12-09