Ivar Arosenius, Vilddjuret

Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret
Ivar Arosenius, Vilddjuret

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

IVAR AROSENIUS
1878-1909
Vilddjuret
Signerad och daterad I.A. 07. Akvarell och tusch på papper, ca 24 x 32 cm.

PROVENIENS
Eva Aroseius, därefter i arv inom familjen

1515

2020-12-09