Jordglob i förvaringsbox, Tyskland, 1820-30-tal
Klubbat för:
8500 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
JORDGLOB I FÖRVARINGSASK, Tyskland 1820-30-tal, rund jordglob med namn på tyska, cylinderformad förvaringslask av beklädd papp, på locket motiv med familj i empirekläder, globens diameter 12 cm, askens höjd 15 cm, slitage
1158
2020-12-09