Kandelabrar, Louis XVI
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, parisarbeten i Louis XVI, brännförgylld och mörkpatinerad brons, fyrkantig sockel, postament i carraramarmor, krönt av putti med facklor i händerna, lösa manschetter, höjd 45 cm, ställvis slitage
1118
2020-12-09