Kandelabrar, Restauration
Klubbat för:
46000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Restauration, sannolikt parisarbeten, för vardera nio ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad fot med tassfötter och växtornamentik, räfflad pelare krönt av bladhölstrade ljusarmar, lösa manschetter, höjd 88,5 cm, ställvis slitage, smärre bucklor
1096
2020-12-09