Karusellbord, sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
KARUSELLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, mahognyfanerat, sarg med åtta lådor, nyckelbössningar i ben, mahognybetsad pelarfot med tripodformade fötter med hjultrissor i mässing, höjd 76, diameter 95 cm, smärre lagning
1137
2020-12-09