Karusellbord, sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

KARUSELLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, mahognyfanerat, sarg med åtta lådor, nyckelbössningar i ben, mahognybetsad pelarfot med tripodformade fötter med hjultrissor i mässing, höjd 76, diameter 95 cm, smärre lagning

1137

2020-12-09