Alexander Lauréus, Handarbetande kvinna
Klubbat för:
38000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
ALEXANDER LAURÉUS
Finland, Åbo 1783-1823 Rom, Italien
Handarbetande kvinna
Signerad och daterad A Lauréus, Roma 1823. Olja på duk, 47 x 36 cm.
På ramens baksida etikett med drottning Josefinas namnchiffer under kunglig krona, med inventarienr 246 och årtalet 1860.
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
1610
2020-12-09