Ljusstakar, Rännåsporfyr
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, Rännåsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, delvis brännförgylld mässing, rund fotplatta med rep- och pärlstavar, kolonnformat postament, urnformad ljuspipa, lösa manschetter, höjd 17,5 cm, smärre nagg
1196
2020-12-09