Lorens Pasch d ä, Porträtt av dam
Klubbat för:
13000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
LORENS PASCH D Ä
tillskriven, 1700-tal
Porträtt av dam i pudrad peruk, klädd i ljusblå klänning och röd mantel - midjebild
Olja på duk, 89 x 70 cm
PROVENIENS
Inköpt i Sverige på 1970-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
1497
2020-12-09