Parfymbrännare, empire
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
PARFYMBRÄNNARE, ett par, empire, Frankrike, brännförgylld brons, fyrkantig bas, postament med roulettedekor, urnformad skål med genombrutet lock krönt av psykopomp, höjd 24,5 cm, smärre bristningar, renoverade
PROVENIENS:
Bukowskis, Important Winter Sale, december 2018, nr 160
1123
2020-12-09