Peter Birman, La Grande Cascatelle à Tivoli
Klubbat för:
32000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
PETER BIRMAN
Schweiz, Basel 1758-1844
La Grande Cascatelle à Tivoli
Signerad och daterad P. Birman ad. nat. fecit 1786. Akvarell och lavering, 56 x 76 cm
Träskuren och förgylld samtida originalram med dekor av pärlstav och bandfläta
1637
2020-12-09