Ram, gustaviansk
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
RAM, gustaviansk, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönet med kunglig krona och kartusch med räfflad sköld samt lagerfestonger, äldre glas, medföljer grafiskt blad från 1800-talet föreställande kronprins Karl Johan (1763-1844), yttermått 57 x 46, innermått 43,5 x 38 cm, bladet med skador
1187
2020-12-09