Taburetter, gustavianska stockholmsarbeten
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
12 000-15 000 SEK
TABURETTER, ett par, gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, sarger med bandfläta, hörnfleuronger, godronnerade benanfanger, avmalnande kannelerade ben, framtagen originalfärg i blågrått, sitthöjd 42 cm, ett ben med äldre lagning, lagad spricka
PROVENIENS:
Stopalo
1077
2020-12-09