Tedosor, Tyskland 1700-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
6 000-8 000 SEK
TEDOSOR, två stycken, Tyskland 1700-tal, porslin, polykrom målad dekor av landskap inom kartuscher, ströblommor samt delvis förgyllda, en märkt undertill med guld 34höjd 10 respektive 13 cm, en lockknopp saknas, mindre nagg
1159
2020-12-09