Thure Wallner, Sparvhök

Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök
Thure Wallner, Sparvhök

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

THURE WALLNER
1888-1965
Sparvhök
Signerad Th. Wallner. Olja på duk, 38,5 x 46,5 cm.

PROVENIENS
Salongen, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1922

1555

2020-12-09