Trädgårdsskulptur, 1800-talets slut
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR, 1800-talets slut, i form av stående Minerva - visdomens och den strategiska krigskonstens gudinna i romersk mytologi, senare postament med dekor av lagerkransar, stengods, höjd 116, inklusive postament 161 cm, utomhuspatina, armar och hjälmprydnad saknas, ställvisa nagg, postamentet med kantlagning
1218
2020-12-09