Trädgårdsurnor, J & M Craig, Skottland
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, Skottland 1800-talets tredje kvartal, ena stämplad J & M Craig Kilmarnock, urna med godronnerad botten, dekor av blad på livet och mynningen, postament med lagerkransar, stengods, höjd 102, diameter 40 cm, nagg, ställvisa avslag
1177
2020-12-09