Vinkylare, Georg III
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
8 000-10 000 SEK
VINKYLARE, Georg III, fanerad med mahogny, beslag av mässingsband, hexagon form, sidorna med bärringar, ben med hörnkonsoler, höjd 71, 48 x 43 cm, smärre fanérskador, insats saknas, senare lås
PROVENIENS:
Enligt etikettmärkning Bernhard ter Hazeborg, Antiquitöten und Inneneinrichtung, Hamburg
1190
2020-12-09