Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 21

Ghom, semiantik 1930-40-tal

Ghom, semiantik 1930-40-tal

Henrik Nordenberg, Flicka med nejlikor

Fällbord, alrot, av A.J. Rosendahl

Ljuskrona, sengustaviansk

Ljuskrona, sengustaviansk

Ljusstakar, 1700-talets andra hälft/omkring 1800

Anshelm Schultzberg, Winterweg

Johan Jacob Anckarström, pennteckning

IvanAlekseevic Vladimirov Polis som läser sin post

Olof Krumlinde, Arild

Olof Krumlinde, Arild

Karl Nordström, Motiv från Tjörn

Urna, 1800-talets första kvartal

Appliquer, gustavianska stockholmsarbeten