Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 22

Appliquer, 1800-talets början

Appliquer, 1800-talets början

Fåtöljer, gustavianska stockholmsarbeten

Spegel, stockholmsarbete i rokoko

Nattkommoder, 17/1800-tal

Nattkommoder, 17/1800-tal

Cartier, manschettknappar, lapis

Ram, gustaviansk

Ram, gustaviansk

A Bronze ´Fangding´ Censer

A Bronze ´Fangding´ Censer

David Klöcker Ehrenstrahl, hans ateljé, Porträtt

Elin Molin, Stilleben med vinklasar

A Purple-Splashed Junyao Bowl

A Purple-Splashed Junyao Bowl

Salongsbord, sengustavianskt

Salongsbord, sengustavianskt

A Famille Rose Porcelain Plaque