Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 26

Gerda Wallander, Medici fontänen i Luxembourg park

A Junyao Purple-Splashed Conical Bowl

Bricka silver Berlin 1800-tal

Bricka silver Berlin 1800-tal

Carl Fredrik Seseman kaffekanna, silver 1791

Sockerskålar, 1 par, silver, Weis, Norrköping 1792

Antik Ningxia med 5 rutor

Antik Ningxia med 5 rutor

Ljusstakar, 1800-talets första kvartal

Fanny Brate, Astrid som Lucia

Fanny Brate, Astrid som Lucia

Aron Gerle, Hästar i skymningsljus

Henry Redmore, tillskriven, Skeppsbrott

A Mughal-Style Jade Box and Cover

Arvid Knöppel, Rådjur

Arvid Knöppel, Rådjur