Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 28

De Vroomen, örhängen, 18 k guld, ebenholts

Elias Martin, Berg- och flodlandskap vid kvarn

A Large Cast Bronze Tripod Censer

Ivar Arosenius, Brist uppå motiv

Gunnar Hallström, Björkö

Gunnar Hallström, Björkö

Antik Ushak från första hälften av 1800-talet

A Celadon-Glazed Tripod Censer

A Famille Rose Canton Bowl

A Famille Rose Canton Bowl

Oscar Björck, Hästekipage

Oscar Björck, Hästekipage

Ida Gisiko Spärck Solig dag i blomstrande trädgård

Carl Samuel Graffman,

Carl Samuel Graffman,

Eldon med vaxstapelställ, 1700-talets andra hälft