Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 29

Blomsterurna, 1800-talets andra hälft

Julia Strömberg, Skymning vid fiskeläge

Louis Belanger, Vattenfall med kvarnhjul

Christian Krohg, Kong Sverre i ruskevær

Alfred Wahlberg, Fiskeläge i trakten kring Fjällba

Emil Åberg, Molnen drar in

Emil Åberg, Molnen drar in

Sockerskrin silver Augsburg 1783-85

Pärlcollier, signerad intaglio, röd jaspis

Heinrich Moser & Cie, damarmbandsur, art deco

Carl Johan Fahlcrantz, Skymningslandskap

A Polychrome Fresco Painting

A Polychrome Fresco Painting

A Yueyao Green-Glazed Jar

A Yueyao Green-Glazed Jar