Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 30

Ring, platina, safir, 4,00 ct, diamanter, 0,96 ct

Brosch, platina, Belle Epoque, pärla, briljanter

Piphuvud, 1800-talets mitt, adliga ätten Aminoff

Elias Martin, Landskap

Elias Martin, Landskap

Jordglob i förvaringsbox, Tyskland, 1820-30-tal

A Cizhou Painted Meiping Vase

A Cizhou Painted Meiping Vase

A Famille Verte and Underglaze Blue Bowl

Justus Lundegård, Italienskt landskap

Aert de Gelder, hans efterföljare, Figurscen

Ikon silverriza Sbetnayev Moskva

Armlänstol, 1800-tal

Armlänstol, 1800-tal

Torchèré, sengustavianskt stockholmsarbete