Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 35

A Khmer Brown Glazed Lime-Pot

A Khmer Brown Glazed Lime-Pot

A Famille Verte Vase

A Famille Verte Vase

A Qingbai Vase

A Qingbai Vase

Armband, 14 k guld, Wien, Österrike 1950-1960-tal

Gunnar Åberg, Kajor vid gärdsgård

Rufin Gavrilovich Sudkovsky Kustlandskap från Krim

Fåtöljer, höggustavianska, av J.E. Höglander

Ljusstakar, 1800-talets första kvartal

Taburetter, Louis XV

Taburetter, Louis XV

Stolar, senbarock

Stolar, senbarock

Lampe à Bouilotte, Nikolaus I, S:t Petersburg