Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 38

Ljusring, sengustavianskt stockholmsarbete

Spegel, gustaviansk, av Johan Åkerblad

Spegel, empire, P.G. Bylander

Spegel, empire, P.G. Bylander

Spegel, Alexander I

Spegel, Alexander I

Kandelabrar, Louis XVI

Kandelabrar, Louis XVI

Trågsoffa, 1700-talets andra hälft

Konsolbord, 1700-talets andra hälft

Konsolbord, Louis XV

Konsolbord, Louis XV

Casoletter, empire

Casoletter, empire

Rullklaffsekretär, Napoleon III

Ring, platina, 1930-tal, diamanter