Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 43

Sakral skulptur, renässans

Sakral skulptur, renässans

Dekorelement, barock

Dekorelement, barock

Obelisker, Grand Tour souvernirer

Bord, Italien omkring 1900

Bord, Italien omkring 1900

Bordsuppsatser, Alexander I

Bordsuppsatser, Alexander I

Uppsatsskålar, 1800-talets första hälft

Vinkylare, 1700-talets andra hälft

Tallrikar, 1700-tal, Kejserliga Porslinsfabriken

Veraminmatta 1920-30-tal

Veraminmatta 1920-30-tal

Grand Tour souvernir, Zeus av Artemision

Grand Tour souvernir, Borghese gladiatorn

Skulptur, Italien 18/1900-tal

Skulptur, Italien 18/1900-tal